حتی اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

حتی: اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۷

ظهور دوباره فیلم های ژانر وحشت در سال های اخیر باعث شده است که بار دیگر بسیاری از فیلم سازان مشهور به این ژانر روی آورده و بعضی دیگر از فیلمسازان نوظهور نیز عال

بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۷

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۷

عبارات مهم : تصویر

ظهور دوباره فیلم های ژانر وحشت در سال های اخیر باعث شده است که بار دیگر بسیاری از فیلم سازان مشهور به این ژانر روی آورده و بعضی دیگر از فیلمسازان نوظهور نیز عالی ترین فیلم هایشان را در این ژانر بسازند که البته با استقابل قابل توجهی از جانب تماشاگران و منتقدان روبرو شده است اند.

به گزارش برترین ها، ظهور دوباره فیلم های ژانر وحشت در سال های اخیر باعث شده است که بار دیگر بسیاری از فیلم سازان مشهور به این ژانر روی آورده و بعضی دیگر از فیلمسازان نوظهور نیز عالی ترین فیلم هایشان را در این ژانر بسازند که البته با استقابل قابل توجهی از جانب تماشاگران و منتقدان روبرو شده است اند.

جالب این که همان روزهای اول سال 2017 انگار دنیای هالیوود وارد یک کابوس جان کارپنتری شد که 12 ماه طول کشیده و سالی بسیار موفق تر از قبل را جهت این ژانر رقم زد. در این میان یکی از فیلم های ترسناک سال که بر اساس رمانی از استفن کینگ ساخته شده است بود نه تنها یکی از پرفروش ترین فیلم های سال شد که حتی بسیاری از فیلم های ابرقهرمانی و دنباله دار را نیز در گیشه پشت سر گذاشت. یکی دیگر نیز شانس زیادی جهت دریافت جایزه اسکار دارد و شاید بعد از فیلم «سکوت بره ها» بتواند این جایزه معتبر را بدست آورد. در کل باید گفت که سال 2017 سال بسیار موفقی جهت ژانر ترسناک بوده و در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با عالی ترین فیلم های ترسناک این سال آشنا کنیم.

اخطار: از آنجایی که در این مطلب به ناچار باید به داستان این فیلم ها پرداخت از کسانی که این فیلم ها را ندیده و تلاش دارند این فیلم ها را ببینند توصیه می کنیم که از خواندن ادامه متن خودداری نمایند.

10- آب نبات شیطان

دومین فیلم ترسناک ارزش بایرن به نام «آب نبات شیطان» (The Devil’s Candy) داستان نقاش ناشناس و همسر و فرزندش را روایت می کند که به یک منزل تازه نقل مکان می کنند که در گذشته شکنجه و قتلی وحشتناک در آن رخ داده هست. در نهایت این نقاش رفته رفته تسخیر می شود و باید با قاتلی که در منزل است مبارزه کند. ولی چیزی که باعث جذابیت این فیلم می شود موزیک متن و موسیقی های متالی است که در طول داستان فیلم شنیده می شود و در بعضی از موارد از یک گیتار نمادین که ابزار قتل بوده است بیورن می آید.

9- طعمه

بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۷

فیلم «طعمه» (The Lure) یک فیلم لهستانی عجیب است که بدون شک از دیدن آن احساس خوبی پیدا نخواهید کرد. در بعضی از صحنه های فیلم آگنیژکا اسموژینسکا به یاد فیلم کلاسیک و کالت «شبح بهشت» (Phantom of the Paradise) ساخته برایان دی پالما خواهید افتاد. در هر دو از فیلم های موزیکال کلاسیک هالیوود الهام گرفته شده است و از همان ابتدای اکران نیز وظیفه آن ها مشخص بود که به یکی از فیلم های فراموش نشدنی ژانر ترسناک تبدیل خواهند شد. در این فیلم دو دختر قشنگ در قالب یک گروه موسیقی در یک کلوب شبانه شروع به اجرای برنامه می کنند. این فیلم هیچ شباهتی به آن چه که تاکنون در سینما دیده اید ندارد و هر بار اتفاقاتی رخ می دهد که شاید به آسانی نتوانید آن ها را درک نمایید. این فیلم اگر چه بسیار عجیب و غریب است ولی در عین حال تراژیک، جالب و کنایه آمیز نیز هست.

8- رام نشده

آمات اسکالانته، فیلمساز مکزیکی که جایزه عالی ترین کارگردانی جشنواره کن جهت فیلم «هلی» (Heli) را بدست آورد که شاید کسی انتظار آن را نداشت. این فیلم داستان کارتل های مواد مخدر در کشور مکزیک را به تصویر می کشد. اسکالانته بار دیگر جایزه عالی ترین کارگردانی در جشنواره ونیز را جهت فیلم «رام نشده» (The Untamed) بدست آورد که اتفاق غیرقابل باورتری به نظر می رسید لیکن این فیلم بسیار عجیب تر از فیلم قبلی اسکالانته بود. این فیلم داستان یک موجود فرازمینی شبیه اختاپوس را روایت می کند که در یک طویله زندگی کرده که دیگران را وسوسه می کند. در این میان خانواده جوانی که در همان حوالی زندگی می کنند رفته رفته به این موجود جذب می شوند. در کل می توان گفت که این فیلم قصد دارد رابطه انسان با نیمه تاریک و سرکوب شده است میل جنسی او را نشان دهد که بسیار جالب و پیچیده به تصویر کشیده می شود.

7- در شب می آید

ظهور دوباره فیلم های ژانر وحشت در سال های اخیر باعث شده است که بار دیگر بسیاری از فیلم سازان مشهور به این ژانر روی آورده و بعضی دیگر از فیلمسازان نوظهور نیز عال

در فیلم «در شب می آید» (It Comes At Night) دومین ساخته تری ادواردز شولتس بعد از فیلم «کریشا» (Krisha) داستانی پساآخرالزمانی با بازی جوئل ادگرتون، کارمن اجوگو و کلوین هریسون جونیور روایت می شود که در آن یک خانواده بعد از یک اتفاق بسیار بد که نسل بشر را در آستانه نابودی کامل قرار داده در یک کلبه جنگلی زندگی کرده و ناگهان مجبور می شوند خانواده ای دیگر را به منزل خود راه دهند. در ابتدا به نظر می رسد که آن ها رابطه خوبی با هم خواهند داشت ولی رفته رفته اتفاقاتی رخ می دهد که به بی اعتمادی این دو خانواده و خشونت منجر شده است و نهایتا وقایعی تراژیک جهت دو طرف رخ می دهد. شاید فکر کنید در دنیایی که «مردگان متحرک» ساخته شده است دیگر نیازی به چنین فیلم هایی نیست ولی شولتس در این فیلم به اهمیت خانواده می پردازد و سیر داستانی جالب و بازی های خیره کننده این فیلم را به یک ضرورت و نه زیاده روی تبدیل کرده است.

6- بازی جرالد

داستان «بازی جرالد» (Gerald’s Game) یکی از داستان های تاریک استفن کینگ بود که بسیاری آن را غیرقابل تبدیل به یک فیلم می دانستند. این تریلر کامیک ترسناک در مورد یک زن است که ناگهان بیدار شده است و خود را با دست های بسته شده است در رختخواب می یابد. این فیلم یکی از عالی ترین فیلم های ژانر ترسناک سال است و مایک فلاناگان کارگردانی و نویسندگی آن را بر عهده داشته و کارلا گیوگینو نیز یکی از عالی ترین بازی های سال را در این فیلم انجام داده هست. در سالی که زنان قربانی بسیاری بپا خواسته و داستان های تلخ گذشته خود و آزارهای جنسی را رسانه ای کردند این فیلم نیز داستان مشابهی را به زیباترین شکل ممکن به تصویر می کشد.

5- شکارچیان عشق

فیلم «شکارچیان عشق» (Hounds of Love) که نخستین فیلم بن یانگ، کارگردان استرالیایی است یک فیلم ترسناک است که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است و تماشای آن بسیار سخت خواهد بود. این فیلم داستان ربوده شدن، شکنجه و مورد تجاوز قرار گرفتن یک دختر جوان به وسیله زوجی در نزدیکی شهر شهر را روایت می کند که چندین نفر را به قتل رسانده اند. توصیه مهم در مورد این فیلم غنای روانشناسانه ی آن است به خصوص زمانی که پای زن شرور داستان به میان می آید و نقش آن را ولی بوث به قشنگی هر چه تمام تر بازی کرده هست. در این فیلم 108 دقیقه ای ذهنیات شخصیت زن داستان که به شوهر قاتل و متجاوز خود هر کمکی که می تواند می کند بررسی می شود.

اگر چه در رابطه او با شوهرش علی رغم ظاهر ماجرا شکاف های عمیقی وجود دارد و دختر داستان قصد دارد با تاکید بر همین شکاف ها از دست این دو فرار کند ولی شخصیت زن شرور داستان همکاری خود با شوهرش را نشانه ی علاقه بی مثال خود به همسرش می داند حتی اگر این علاقه او را به سمت زیر پا گذاشتن اصول انسانی و اخلاقی سوق دهد.

4- کشتن گوزن مقدس

بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۷

فیلم تازه روانشناسانه ی یورگوس لانتیموس با نام «کشتن گوزن مقدس» (The Killing of A Sacred Deer) یک چالش است که رابطه ی عجیب و سایکوپاتیک بین یک جراح (کالین فارل)، همسرش (نیکول کیدمن) و دو فرزندش از یک طرف و یک غریبه را روایت می کند که شرارت و بدخواهی او به اندازه نحوه ی ماکارونی خوردنش کثیف و خطرناک هست. اگر چه نباید بازی خیره کننده فارل و کیدمن و صحنه پردازی شبه کوبریکی لانتیموس را در این فیلم نادیده گرفت ولی «کشتن گوزن مقدس» را باید فیلم بری کیوگان دانست که امسال در فیلم «دانکرک» کریستوفر نولان نیز حضور داشته و وحشت سورئال فیلم را در قالب صورت آرام و واکنش‌ها ظاهراً طبیعی خود به شیوه ای ترسناک به تصویر می کشد.

3- مادر!

قابل درک است که آیا سینماروها علیه فیلم «مادر!» (Mother!) آخرین ساخته عجیب و غریب دارند آرونوفسکی قیام کردند. این فیلم در واقع کابوسی فراطبیعی بود که با موسیقی اندک خود چه از لحاظ جسمی و چه معنوی جنیفر لارنس را تحت فشار قرار داد. این فیلم داستان یک فرقه مذهبی را روایت می کند که نوزاد تازه بدنیا آمده شخصیت مهم فیلم را کشته و می خورند. اگر چه این فیلم از جانب منتقدان و بخصوص از جانب تماشاگران مورد غضب قرار داده شد ولی باید آن را یک فیلم متمایز و قشنگ از یکی از عالی ترین کارگردانان عصر حاضر دانست. اگر چه تماشای این فیلم بسیار سخت بوده و بسیار زیاد از تحمل تماشاگران بود ولی «مادر!» فیلمی است که بعد از تماشای آن دیگر فراموشش نخواهید کرد.

2- خام

ظهور دوباره فیلم های ژانر وحشت در سال های اخیر باعث شده است که بار دیگر بسیاری از فیلم سازان مشهور به این ژانر روی آورده و بعضی دیگر از فیلمسازان نوظهور نیز عال

از وقت اکران در جشنواره کن 2016، فیلم ترسناک و مشمئز کننده «خام» (Raw) ساخته جولیا دوکورنا رفته رفته به یکی از هنرمندانه ترین فیلم های ترسناک سال 2017 تبدیل شد. داستان محسوس ولی غیرطبیعی یک زن جوان گیاهخوار که با حضور در دانشکده دامپزشکی طعم گوشت خام را می چشد بسیاری از تماشاگران این فیلم را بیهوش کرده و بسیاری نیز سالن های سینما را ترک کردند اگر چه داستان این فیلم نامانوس و ناشناخته است ولی هنر کارگردان باعث شده است که آن را حس کنید، درست مانند ویروسی که از درون شما را می خورد. بدون شک این فیلم علی رغم بودجه ناچیز و داستان عجیب و غریبش حرف های تازه زیادی جهت گفتن در ژانر ترسناک دارد.

1-برو بیرون

از گذشته های دور فیلمسازان از ژانر وحشت به عنوان محملی جهت رساندن خبر های اجتماعی استفاده کرده اند ولی فیلم «برو بیرون» (Get Out) ساخته جوردن پیلی تماشاگر را شگفت زده می کند و هنگامی که که خبر داستان را دریافت می کنید از خود می پرسید که آیا تابحال چنین فیلمی با چنین پیامی ساخته نشده هست. ولی باید گفت که هیچ کسی به قشنگی و شوخ طبعی و البته تاثیرگذاری پیلی نمی توانست این فیلم را بسازد. این فیلم در کنار پرداختن به نژادپرستی خاموش و ظاهراً انکار شده است در جامعه آمریکا دنیای واقعی موجود در میان لیبرال های سفید پوست را به تصویر می کشد که همزمان با آن به داستان های تلخ جانبی نیز پرداخته می شود ولی هیچ گاه این پراکندگی پیامی، تمرکز و انسجام فیلم را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

اگر چه بسیاری انتظار داشتند که پرفروش ترین فیلم ترسناک سال و تاریخ یعنی فیلم «آن» (It) ساخته اندی موشتی نیز در این فهرست وجود داشته باشد ولی این فیلم مانند قطعاتی مجزاست که به هم وصل شده است اند و شاید از نظر نویسنده قشنگی ده فیلم ترسناک برتر سال را نداشت. فیلم دیگری که در این ژانر درخشش قابل توجهی در سال 2017 داشت فیلم «شکاف» (Split) ساخته تازه ام نایت شیامالان بود که فیلم بسیار خوبی بود ولی شاید به اندازه کافی جهت قرار گرفتن در این لیست خوب نبود. از دیگر فیلم های ترسناک خوب سال نیز می توان به فیلم های «زندگی» (Life)، «درمانی جهت خوب بودن» (A Cure For Wellness) و «فرقه چاکی» (Cult Of Chucky) اشاره کرد که علی رغم قشنگی های خود نتوانستند جایی در میان ده فیلم برتر ترسناک سال داشته باشند. بعضی از فیلم های دیگر نیز به علت این که خود ملغمه ای از چندین ژانر بوده و نمی توان آن ها را صرفاً فیلم هایی ترسناک نامید از این لیست جدا ماندند هر چند به نوبه ی خود فیلم های تحسین کننده بودند. از میان این فیلم ها می توان به فیلم تحسین شده است ی «شکل آب» (The Shape Of Water)، «تلما» (Thelma)، «آنابل: خلقت» (Annabelle:Creation)، «تغییر شکل» (The Transfiguration) اشاره کرد.

بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۷

واژه های کلیدی: تصویر | زندگی | داستان | ترسناک | داستان | خانواده | فیلم ترسناک | اخبار فرهنگی و هنری

بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۷

بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۷

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs