حتی اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

حتی: اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حکایت عجیب آرزوی یکسان ترامپ و جلیلی

«متاسفانه آرزوی دکتر جلیلی و مابقی دلواپسان از تیر ۹۴ که توافق تاریخی صورت گرفت، این بود که برجام بالاخره روزی به تیر غیب گرفتار شود. این هم حکایتی عجیب است که

حکایت عجیب آرزوی یکسان ترامپ و جلیلی

حکایت عجیب آرزوی یکسان ترامپ و جلیلی

عبارات مهم : ایران

«متاسفانه آرزوی دکتر جلیلی و مابقی دلواپسان از تیر ۹۴ که توافق تاریخی صورت گرفت، این بود که برجام بالاخره روزی به تیر غیب گرفتار شود. این هم حکایتی عجیب است که آرزوی جلیلی با ترامپ یکسان است.»

صادق زیباکلام به بررسی اظهار خرسندی بعضی مخالفان داخلی برجام از مصوبه تازه کنگره آمریکا پرداخت. او در گفت وگو با گزینش اظهار داشت: متاسفانه آرزوی دکتر جلیلی و مابقی دلواپسان از تیر ۹۴ که توافق تاریخی صورت گرفت، این بود که برجام بالاخره روزی به تیر غیب گرفتار شود. این هم حکایتی عجیب است که آرزوی جلیلی با ترامپ یکسان است.

حکایت عجیب آرزوی یکسان ترامپ و جلیلی

وی اضافه کرد: البته مخالفان برجام هر یک دلایل و انگیزه های متفاوتی دارند ولی همه ارزش می خواهند برجام به تیر غیب گرفتار شود. به عنوان نمونه نتانیاهو و تمامی کسانی که دلواپس برطرف کامل همه تحریم های کشور عزیزمان ایران هستند. اینها نگرانند که هرگز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بتواند با همه دنیا آشتی کند و در مسیر پیشرفت و ترقی حرکت کند و یک رابطه طبیعی که در چارچوب منافع طبیعی اش باشد، با دنیا شروع کند. طبیعی است که نتانیاهو و تمام کسان دیگری که به چیزی کمتر از سرنگونی و نبود جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران رضایت نمی دهند، از این که برجام و روحانی موفق شوند یک شرایط طبیعی و نرمال را در کشور عزیزمان ایران به وجود بیاورند ناراحت، عصبی و دلخور باشند و با همه وجود می خواهند پایتخت کشور عزیزمان ایران در مسیر مصیبت و تحریم باشد.

این تحلیل گر پرسشها سیاسی با اشاره به مخالفان داخلی برجام گفت: دلواپسان خودمان و سعید جلیلی هم می خواهند برجام به تیر غیب گرفتار شود، به این خاطر که دلواپس هستند هرگز به دنیا ستیزی آنها آسیب و خللی وارد شود.

«متاسفانه آرزوی دکتر جلیلی و مابقی دلواپسان از تیر ۹۴ که توافق تاریخی صورت گرفت، این بود که برجام بالاخره روزی به تیر غیب گرفتار شود. این هم حکایتی عجیب است که

وی ادامه داد: اگر قرار باشد بر سر مسئله هسته ای ما با آمریکایی ها به توافق برسیم، آن وقت علی القاعده مردم از جلیلی می پرسند: عنوان پیچیده و سخت هسته ای با گفت گو حل شد، آیا در مباحث دیگر نتوانیم به توافق برسیم؟

زیباکلام همچنین با اشاره به منافع برجام گفت: برجام یعنی برقراری روابط عادی بین کشور عزیزمان ایران و دنیا و همچنین ورود سرمایه گذاری خارجی که کشور به آن نیاز دارد. این سرمایه گذاری بیکاری را کم کردن می دهد و رکود را نیز از بین می برد. بنابراین طبیعی است که موفقیت برجام باعث نگرانی جلیلی و امثالهم می شود. تمام آرزوی اینها این است که برجام به ته دره سقوط کند. ما در این دو سال که برجام عملی شد، یک کلام امیدوارکننده و مثبت از تندروهای داخلی نشنیدیم.

وی خاطرنشان کرد: هر عاملی که بتواند به سمت تنش زدایی کشور عزیزمان ایران با کشورهای دنیا پیش رود، خواب راحت را از چشمان دلواپسان در کشور عزیزمان ایران می رباید، بنابراین این اتفاقات جدیدی که دارد رخ می دهد، حکم عروسی دلواپسان را دارد که به مراد دلشان رسیدند. این را هم فراموش نکنیم که تندرو ها در طی دو سال گذشته هر آن چه از دستشان برمی آمد در جهت این که برجام را به تیر غیب گرفتار کنند، انجام دادند.

حکایت عجیب آرزوی یکسان ترامپ و جلیلی

این تحلیل گر برجسته تاکید کرد: سعید جلیلی از روزی که مذاکرات هسته ای شروع شد، مخالف بود. ایشان از مهر ۹۲ که مذاکرات هسته ای شروع شد مخالف بود و هر اتفاق دیگری هم بیافتد، سعید جلیلی مخالف خواهد بود چون اگر برجام به صورت ۱۰۰ درصد موفق شود، عملکرد ایشان به طور کلی زیر پرسش می رود.»

واژه های کلیدی: ایران | توافق | طبیعی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs