حتی اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

حتی: اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل خواهان راهکار سیاسی جهت سوریه هستیم/ کارها جدی علیه کره شمالی در نظر داریم ، ترامپ در ورشو

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (پنج‌شنبه) در ورشو با انتقاد از بروکراسی‌ گفت: غرب با کاغذبازی و مقررات بزرگ نشده است بلکه با مردمی به عظمت رسید که رویا و اهدافشاان را

خواهان راهکار سیاسی جهت سوریه هستیم/ کارها جدی علیه کره شمالی در نظر داریم ، ترامپ در ورشو

ترامپ در ورشو: خواهان راهکار سیاسی جهت سوریه هستیم/ کارها جدی علیه کره شمالی در نظر داریم

عبارات مهم : امنیت

رئیس جمهوری آمریکا امروز (پنج شنبه) در ورشو با انتقاد از بروکراسی گفت: غرب با کاغذبازی و مقررات بزرگ نشده است بلکه با مردمی به عظمت رسید که رویا و اهدافشاان را دنبال کردند. او همچنین کره شمالی را به کارها جدی ترساندن کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ در کنفرانس خبری یکسان با آندژی دودا، مدیر جمهوری لهستان گفت: ما باید به کمک یکدیگر با نیروهای داخلی و یا خارجی که جهت تضعیف این ارزش ها و از میان بردن پیوندهای فرهنگی و سنت ها تلاش می کنند، مقابله کنیم. اساسی ترین پرسش در وقت ما این است که آیا غرب اراده مورد نیاز جهت بقا را دارد یا خیر.

خواهان راهکار سیاسی جهت سوریه هستیم/ کارها جدی علیه کره شمالی در نظر داریم ، ترامپ در ورشو

رئیس جمهوری لهستان هم تاکید کرد آمریکا راجع به امنیت این کشور جدی هست. او گفت: ما خودمان را شریکی وفادار می دانیم که روی شماری از پرسشها از جمله امنیت همکاری داریم. احساس ما این است که ایالات متحده آمریکا هم راجع به امنیت لهستان جدی هست.

ترامپ در آستانه دیدراش با ولادیمیر پوتین، مدیر جمهور روسیه نیز در پاسخ به سوالی در باره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا گفت: روسیه تنها کشوری نبود که مداخله کرد ولی در کل واقعا کسی از چیزی مطمئن نیست.

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (پنج‌شنبه) در ورشو با انتقاد از بروکراسی‌ گفت: غرب با کاغذبازی و مقررات بزرگ نشده است بلکه با مردمی به عظمت رسید که رویا و اهدافشاان را

رئیس جمهوری آمریکا، روسیه را به ایجاد بی ثباتی در کشورهای اروپای شرقی متهم کرده و در یک انتقاد کم سابقه از روسیه گفت که آمریکا “به منظور مقابله با کارها و واکنش‌ها بی ثبات ساز روسیه با متحدان خود از جمله همسایگان روسیه همکاری می کند.”

انتقاد از روسیه در آستانه تشکیل اجلاس سران و رهبران گروه ٢٠ اظهار شده است و قرار است ترامپ در حاشیه این اجلاس با ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه دیدار کند. پیشتر، وزیر خارجه آمریکا از آمادگی کشورش جهت همکاری با روسیه در مورد سوریه و اصلاح روابط با روسیه سخن گفته بود.

ترامپ همچنی از کشورهای عضو پیمان ناتو خواست تا بودجه نظامی خود را زیاد کردن دهند. وی گفت: “زمان آن رسیده است که اعضای ناتو تعهدات مالی خود در قبال تقویت بنیه نظامی کشورهایشان را جدی بگیرند.”

خواهان راهکار سیاسی جهت سوریه هستیم/ کارها جدی علیه کره شمالی در نظر داریم ، ترامپ در ورشو

چند سال پیش، کشورهای عضو ناتو تصویب کردند که دست کم ٢ درصد از تولید ناخالص ملی خود را به بودجه نظامی تخصیص داده شده است دهند ولی اکثر اعضای به این تعهد عمل نکرده اند.

در ماه مه سال جاری، مدیر جمهوری آمریکا در جریان نشست رهبران کشورهای عضو ناتو عملکرد شرکت و نقش این کشورها را مورد انتقاد قرار داد و مقامات آمریکایی گفته بودند که وی در سفر جاری به اروپا، در صدد “ترمیم” روابط آمریکا با دیگر اعضای ناتو برخواهد آمد.

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (پنج‌شنبه) در ورشو با انتقاد از بروکراسی‌ گفت: غرب با کاغذبازی و مقررات بزرگ نشده است بلکه با مردمی به عظمت رسید که رویا و اهدافشاان را

رئیس جمهوری آمریکا که عازم شرکت در اجلاس گروه ٢٠ در آلمان هست، جهت حضور در جلسه رهبران کشورهای اروپای مرکزی، حوزه بالتیک و حوزه بالکان به میزبانی لهستان به این کشور سفر کرده است.

لهستان همسایه روسیه و از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی – ناتو – هست. در حال حاضر، یک واحد نظامی آمریکایی با ۹۰۰ پرسنل به عنوان بخشی از حضور دوره ای نیروهای ناتو در شرق اروپا در لهستان مستقر هست. نشانه از استقرار این نیروها مقابله با ترساندن بالقوه روسیه عنوان شده است که به خصوص بعد از جداکردن شبه جزیره کریمه از اوکراین و انضمام آن به خاک روسیه باعث نگرانی بعضی از کشورهای همسایه شد.

خواهان راهکار سیاسی جهت سوریه هستیم/ کارها جدی علیه کره شمالی در نظر داریم ، ترامپ در ورشو

فشار روسیه بر دولت اوکراین جهت دادن خودمختاری به جدایی طلبان روس زبان باعث نگرانی شدید آن دسته از کشورهای همسایه روسیه شده است که دارای اقلیت قابل توجه روس تبار هستند.

رئیس جمهوری لهستان در مصاحبه یکسان با ترامپ گفت که “آمریکا و لهستان خود را متحدان وفادار هم می دانند که در زمینه های گوناگونی از جمله امنیت دوجانبه با یکدیگر همکاری دارند.” وی افزود که “احساس من این است که آمریکا در مورد امنیت لهستان دیدگاهی کاملا جدی دارد.”

علاوه بر همکاری امنیتی، لهستان جهت تامین نیاز خود به انرژی به آمریکا چشم دوخته هست. دولت لهستان در نظر دارد بعد از انقضای قرارداد خرید گاز از شرکت روسی گازپروم در سال ٢٠٢٢، از تمدید این قرارداد خودداری کند و مایل است به جای آن، واردات گاز از سایر کشورها را زیاد کردن دهد.

ماه گذشته، نخستین تانکر حامل گاز مایع آمریکا به لهستان رسید و وزیر خارجه لهستان کشور گفته است که تحویل این محموله نشان داد که واردات گاز از آمریکا “عملی است.” وی گفت که اینک آمریکاییان باید تصمیم بگیرند که آیا می توانند بهایی را جهت گاز صادراتی خود بخواهند که جهت لهستان هم مقرون به صرفه باشد.

هنگام حضور دونالد ترامپ در ورشو، پایتخت لهستان، گروهی از طرفداران محیط زیست تظاهراتی برگزار کردند و علیه تصمیم وی در خارج کردن آمریکا از پیمان پاریس جهت کم کردن گازهای گلخانه ای شعار دادند.

قرار است ترامپ بعدا در یک گردهمایی عمومی در میدان کراسینسکی ورشو صحبت کند و گروهی از مردم از ساعات صبح در این محل تجمع کرده اند.

ترامپ همچنین در باره این خبر که دولت اوباما از مداخله روسیه اطلاع داشته ولی کاری انجام نداده گفت: فکر می کنم اوباما فکر می کرده هیلاری در انتخابات پیروز می شود بنابر این گفته کاری نداشته باشیم.

رئیس جمهوری آمریکا خواستار برخورد جدی جامعه جهانی با آزمایش موشکی اخیر کره شمالی شد و گفت که جهانیان باید به حکومت کره شمالی نشان دهند که واکنش‌ها کنونی برایش “تبعاتی” خواهد داشت.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد، با هرگونه ترساندن از جانب کره شمالی با قدرت برخورد خواهد کرد و کشورهای دنیا باید به پیونگ یانگ نشان دهند که برنامه های موشکی و هسته ای اش پیامدهایی به دنبال خواهد داشت. او افزود: آمریکا در قبال کره شمالی کارها بسیار جدی ای در نظر دارد.

ترامپ در خصوص سوریه نیز گفت: ما خواهان راهکار سیاسی جهت حل بحران سوریه هستیم تا مانع زیاد کردن حضور کشور عزیزمان ایران و پیشروی گروه های تروریستی شود.

وی آینده نگری کرد رقه و موصل بزودی از دست داعش آزاد خواهد شد.

واژه های کلیدی: امنیت | روسیه | سوریه | لهستان | همکاری | آمریکا | لهستان | آمریکایی | کره شمالی | دونالد ترامپ | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs