حتی اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

حتی: اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی طلاق های مایکروفری

«ثبت 21 طلاق در هر ساعت» این آخرین آمار طلاق است که در تازه ترین بیانات مسئولان شرکت بهزیستی کشور اعلام شده است هست. آماری که نشان می دهد جدایی روزانه 439 زوج د

طلاق های مایکروفری

طلاق های مایکروفری

عبارات مهم : ایران

«ثبت 21 طلاق در هر ساعت» این آخرین آمار طلاق است که در تازه ترین بیانات مسئولان شرکت بهزیستی کشور اعلام شده است هست. آماری که نشان می دهد جدایی روزانه 439 زوج در کشور یعنی زیاد کردن آسیب ها جهت بعضی از زنان مطلقه.

طلاق های مایکروفری

174هزار واقعه طلاق در سال 95 به ثبت رسیده که نسبت به سال 94 بیانگر زیاد کردن 6درصدی هست. در این میان، طول مدت زندگی یکسان این زوج ها یکی از مولفه های مهم در آسیب شناسی این اتفاق هست. به گفته مدیر شرکت بهزیستی کشور، ۴۷درصد از جدایی ها در پنج سال اول ازدواج رخ داده است ولی میانگین طول زندگی یکسان در زوجینی که با طلاق مواجه شده است اند در کشور عزیزمان ایران ۸.۳ سال است.

آمار دیگری هم نشان می دهد دوام زندگی ۶۰درصد طلاق های ثبت شده، کمتر از پنج سال بوده که از این مقدار ۱۳درصد آن طول زندگی یکسان ارزش به یک سال هم نکشیده هست. ولی توصیه عجیبی که در آمارهای ارائه شده است از سوی مسئولان وجود دارد تعداد بالای طلاق در سنین بالاست به طوری که ۳۰درصد از ازدواج هایی که ۳۰سال از زندگی یکسان ارزش گذشته است با طلاق مواجه شده است اند. البته علت این اوج بودن را می توان در جمعیت زیاد این گروه به نسبت گروه های دیگر مشاهده کرد.

«ثبت 21 طلاق در هر ساعت» این آخرین آمار طلاق است که در تازه ترین بیانات مسئولان شرکت بهزیستی کشور اعلام شده است هست. آماری که نشان می دهد جدایی روزانه 439 زوج د

از سوی دیگر، طبق گزارش قوه قضائیه، بهزیستی، شورای فرهنگی اجتماعی زنان، ثبت احوال و معاونت امور زنان از بااهمیت ترین دلایلی که یک زوج تصمیم به ترک زندگی می گیرند می توان به عدم مهارت زندگی زناشویی و فقر در سواد همسرداری، نداشتن تفاهم، نارضایتی های جنسی، عدم مسئولیت پذیری زوج و زوجه، خیانت و دخالت اشاره کرد. ولی نکات قابل توجهی هم در آمارهای انتشار یافته از طلاق های سال 94 وجود دارد. در این سال، ۱۹هزار و ۴۴۴نفر از دختران و یکهزار و ۲۱۸نفر از پسرانی که طلاق گرفته اند، زیر ۲۰سال سن داشته اند. بیشترین طلاق در سال 95 نیز مربوط به گروهی بوده که در آن دختران بین ۲۵ تا ۲۹سال و پسران بین ۳۰ تا ۳۴سال بوده اند، این در حالی است که از سال ۸۳ تا ۹۳ یعنی به مدت یک دهه بیشترین طلاق در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴سال سن جهت دختران و ۲۵ تا ۲۹سال جهت پسران بوده است که با رسیدن به سال ۹۴، هر دو جنس یک پله اوج آمده اند که علت این اتفاق تغییرات هرم سنی جمعیت در کشور است.

اما برابر طلاق، ازدواج قرار دارد؛ به عبارت دیگر جهت ارزیابی اوضاع خانواده در یک جامعه باید این دو را با یکدیگر سنجید. آمارهای ثبت شده است حاکی از آن است که این نسبت از سال 90 تا 94 نشان می دهد که در برابر هر 100 ازدواج، ۲۳.۹ طلاق به ثبت رسیده و البته روند آن در این چهار سال افزایشی بوده است.

۶۰درصد دادخواست ها به درخواست زنان است

طلاق های مایکروفری

نکته بعدی، چالش های زندگی بعد از طلاق است که با عنوان بحران آشنا می شود. بحرانی که در جامعه کشور عزیزمان ایران جهت زنان با آسیب های فراوان همراه هست. در واقع، آینده زنان درگیر مشکلاتی از افسردگی تا فشار اقتصادی می شود. در این میان، وحشت از آینده و بروز پرسشها روحی، جسمی و اقتصادی از بااهمیت ترین دغدغه های این زنان به شمار می آید که در صورت داشتن فرزند باید پرسشها آنان را چند برابر در نظر گرفت. به عبارت دیگر، تبعات وقوع یک طلاق از 2نفر فراتر رفته و تناوب ای از آسیب هایی خواهد بود که دامن گیر اعضای یک خانواده و در نهایت جامعه می شود.

اما توصیه قابل تامل آمار دیگری است که مسئولان قوه قضاییه اعلام کرده اند؛ ۶۰درصد دادخواست های طلاق به درخواست زنان و طلاق توافقی در جایگاه بعد از آن هست. این آمار نشان می دهد دیگر جهت زنان جامعه کشور عزیزمان ایران «سوختن و ساختن به هر قیمتی» معنا ندارد و حتی با وجود فرزند ، در صورت نداشتن احساس خوب از زندگی یکسان خود تصمیم به رفتن به دادگاه و درخواست جدایی می گیرند. به عبارت دیگر، با اوج رفتن تحصیلات زنان، اشتغال و درآمدزایی مانعی جهت آنان وجود ندارد که البته این موارد راجع به همه زنان مطلقه صادق نیست و بعضی از آنان بعد از طلاق به علت پرسشها فرهنگی با چالش های فراوانی روبرو می شوند.

آسیب های زندگی مجردی

«ثبت 21 طلاق در هر ساعت» این آخرین آمار طلاق است که در تازه ترین بیانات مسئولان شرکت بهزیستی کشور اعلام شده است هست. آماری که نشان می دهد جدایی روزانه 439 زوج د

از سوی دیگر، در همه سال های گذشته اینترنت به عنوان پای ثابت زیاد کردن طلاق در کشور عزیزمان ایران بوده هست، به طوری که این عنوان در کنار اعتیاد و بیکاری به عنوان عامل وقوع طلاق مطرح می شود. عوض کردن سبک زندگی و میل به افراد به تنهایی به واسطه دسترسی به انواع امکانات، ماهواره و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … از مسایلی است که بارها مسئولان و کارشناسان راجع به آن هشدار داده اند.

همین چند ماه پیش بود که حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی شرکت بهزیستی کشور اعلام کرد: قیمت طلاق در کشور رو به زیاد کردن هست، ولی در 2سال اخیر با فعالیت هایی که انجام شده، شیب زیاد کردن طلاق کم کردن یافته هست، ولی انگار واقعیت های آماری حکایت از آن دارد که کم کردن شیبی در کار نیست و طلاق همچنان با سرعت در حال رشد هست. در این میان با زیاد کردن آمار طلاق و کم کردن ازدواج با پدیده تازه ای مواجه هستیم؛ زیاد کردن زندگی مجردی و خانواده های تک نفره ای که عده ای از این افراد به علت طلاق به چنین زندگی روی آورده اند. موضوعی که روح الله بابایی صالح، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس هم به آن اشاره می کند و می گوید: منزل های مجردی درحالی زیاد و زیاد می شود که این رویه بسیار آسیب زا و اتفاق ساز بوده است.

طلاق های مایکروفری

جای خالی آموزش

همه این بیانات درحالی است که مهارت آموزی به تک تک افراد خلا بزرگی است که جامعه کشور عزیزمان ایران از آن زحمت می برد درحالی که باید در نظام آموزشی برنامه هایی گنجانده شود که افراد از همان دوران نوجوانی با نحوه برخورد با همسر و چگونگی زندگی یکسان آشنا شوند تا در جوانی با نگاهی روشن و صحیح به گزینش همسر و شروع یک زندگی بپردازند ولی جای این آموزش ها هم در مدرسه و هم در دانشگاه سال هاست که خالی بوده و نتیجه این کم توجهی مسئولان منجر شده است در این سال ها قطار طلاق با سرعت به حرکت خود ادامه دهد و از سوی دیگر روند ازدواج کند و کندتر شود.

حالا هم انطور که مدیر شرکت ثبت اسناد و املاک کشور گفته است: در 6ماهه اول امسال ازدواج های ثبت شده است ٣۵١هزار و ٣٨٣ مورد بوده که در مقایسه با سال قبل سه درصد کم کردن را نشان می هد. به گفته احمد تویسرکانی، در این مدت ٨٧هزار و ٣٨٠مورد طلاق به ثبت رسیده که ۶درصد رشد داشته هست. با این توضیح که طول زندگی های یکسان همچنان کوتاه است چراکه بیشترین طلاق ها در سه سال اول زندگی یکسان رخ داده هست. در این میان، بیشترین دلایل جدایی زوجین براساس اظهار خودشان عدم تفاهم، اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکی و ترک زندگی بوده است.

با این توضیحات به نظر می رسد معضل جوانان مطلقه را باید به معضل جوانان ازدواج نکرده و در حال عبور از سن ازدواج اضافه کرد و این یعنی زنگ خطری که همچنان از چشم مسئولان مغفول مانده است.

اخباراجتماعی – ابتکار

واژه های کلیدی: ایران | زندگی | ازدواج | مسئولان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs