حتی اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

حتی: اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی اعلام شرح و شرایط کسرخدمت‌های تازه رزمندگی، جانبازی و آزادگی

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا شرح زیاد از شرایط بهره مندی از معافیت‌ها و کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری را تشریح کرد و به بعضی از سوالات و ابهامات مخاطبان ا

اعلام شرح و شرایط کسرخدمت‌های تازه رزمندگی، جانبازی و آزادگی

اعلام شرح و شرایط کسرخدمت های تازه رزمندگی، جانبازی و آزادگی

عبارات مهم : قانون

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا شرح زیاد از شرایط بهره مندی از معافیت ها و کسر خدمت های مربوط به ایثارگری را تشریح کرد و به بعضی از سوالات و ابهامات مخاطبان ایسنا در این زمینه پاسخ داد.

سردار ابراهیم کریمی در گفت وگو با ایسنا راجع به اجرای قانون معافیت و کسر خدمت های مربوط به رزمندگی و ایثارگری اظهار کرد: براساس بند “د” ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه عنوان کسر خدمت و معافیت های مربوط به فرزندان ایثارگران مورد توجه قرار گرفته و بر اساس آن و با موافقت ستادکل نیروهای مسلح به ازای هر یک ماه سابقه حضور در جبهه یک ماه کسر خدمت به فرزندان رزمندگان اعطا خواهد شد. همچنین به ازای هر یک درصد جانبازی و هر یک ماه اسارت نیز یک ماه کسر خدمت به فرزندان جانبازان و آزادگان داده می شود.

اعلام شرح و شرایط کسرخدمت‌های تازه رزمندگی، جانبازی و آزادگی

کریمی با بیان اینکه این قانون و نحوه اجرای آن در ستادکل نیروهای مسلح مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: در نهایت مقرر شد تا هر سال 20 هزار نفر امکان بهره مندی از این قانون را داشته باشند. در واقع افرادی که بیشترین اولویت و امتیاز را در هر سال دریافت کنند تا 20 هزار نفر اول می توانند از این شرایط بهره مند شوند.

وی شرکت وظیفه عمومی ناجا را مجری اجرای این قانون دانست و گفت: بر این اساس از شنبه یازدهم آذرماه امسال تمامی افراد متقاضی بهره مندی از این تسهیلات و کسر خدمت ها باید با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 درخواست خود را ثبت کنند از این رو به تمامی جانبازان، ایثارگران و رزمندگان که امکان بهره مندی فرزندانشان از کسر خدمت های سربازی وجود دارد توصیه می شود که طی این مدت یعنی از یازدهم آذرماه تا دهم دی ماه امسال با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 درخواست خود را ثبت کنند.

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا شرح زیاد از شرایط بهره مندی از معافیت‌ها و کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری را تشریح کرد و به بعضی از سوالات و ابهامات مخاطبان ا

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا اضافه کرد: در 10 روز اول جانبازان و ایثارگران باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده و بعد از آن نیز رزمندگان می توانند به این دفاتر مراجعه و عضویت کنند.

اعلام هزینه ها و شرایط ثبت درخواست

کریمی راجع به اینکه هزینه و شرایط ثبت درخواست جهت بهره مندی از معافیت رزمندگی و ایثارگری چقدر است به ایسنا گفت: شش هزار تومان تنها مبلغی است که باید در دفاتر پلیس + 10 پرداخت شود. درخصوص مدارک نیز باید بگویم که این مدارک در مرحله نخست یعنی هنگام عضویت تنها براساس خوداظهاری متقاضیان انجام خواهد شد. بنابراین با توجه به اینکه اطلاعات تمامی فرزندان و همچنین مدارک مربوط به رزمندگی، ایثارگری و جانبازی باید در فرم وارد شود مورد نیاز است که متقاضیان یا این اطلاعات را کاملا در ذهن داشته باشند یا کپی از آن را به همراه داشته باشند تا امکان پر کردن فرم برایشان فراهم شود.

اعلام شرح و شرایط کسرخدمت‌های تازه رزمندگی، جانبازی و آزادگی

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا راجع به اینکه آیا تنها باید فرد رزمنده، ایثارگر یا جانباز نسبت به عضویت اقدام کند یا خیر نیز گفت: هرکسی می تواند از طرف افراد عضویت کند. بنابراین ممکن است بعضی ها به وسیله فرزاندانشان یا همسرانشان عضویت شوند ولی مهم آن است که تمامی افراد در این مدت یک ماهه نسبت به عضویت خود اقدام کنند.

قانون معافیت ایثارگری، رزمندگی و آزادگی همچنان پابرجاست

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا شرح زیاد از شرایط بهره مندی از معافیت‌ها و کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری را تشریح کرد و به بعضی از سوالات و ابهامات مخاطبان ا

وی در پاسخ به ابهام بعضی از مخاطبان ایسنا مبنی بر اینکه آیا با اجرای این قانون، قانون معافیت های ناشی از رزمندگی، ایثارگری و آزادگی ملغی شده است یا خیر؟ تصریح کرد: این قانون همچنان پابرجاست و براساس آن به ازای هر 25 درصد جانبازی امکان معافیت یکی از فرزندان ذکور وجود دارد همچنین به ازای هر 30 ماه رزمندگی نیز یکی از فرزندان ذکور می تواند از انجام خدمت سربازی معاف شود.

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد که افرادی که به واسطه این قانون معاف شوند جزو سهمیه 20 هزار نفری هر سال نیستند.

اعلام شرح و شرایط کسرخدمت‌های تازه رزمندگی، جانبازی و آزادگی

کریمی راجع به اینکه آیا می توان کسر خدمت های مربوط به رزمندگی، جانبازی و اسارت را باهم جمع کرد یا خیر؟ گفت: این موارد قابل جمع است و ما در امتیازبندی که جهت شناسایی 20 هزار نفر اول انجام می دهیم حتما تمام این موارد را لحاظ کنیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا اگر فردی به عنوان مثال 24 ماه سابقه رزمندگی داشته و دو فرزند پسر داشته باشد می تواند جهت هر دو فرزندش معافیت بگیرد یا خیر؟ اظهار کرد: این 24 ماه تنها جهت نخستین فرزندی که به سربازی برود قابل استفاده خواهد بود و او کسر خدمت دریافت می کند ولی به عنوان نمونه اگر فردی 40 ماه سابقه رزمندگی داشته باشد فرزند اولش با 30 ماه سابقه معاف شده است و فرزند دومش نیز به شرط آنکه جزو 20 هزار نفر اول قرار بگیرد می تواند 10 ماه کسر خدمت دریافت کند.

نداشتن غیبت شرط بهره مندی از کسر خدمت های ایثارگری

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا راجع به شرط بهره مندی از کسر خدمت های مربوط به رزمندگی، جانبازی و آزادگی خاطر نشان کرد: نداشتن غیبت مهمترین شرط جهت بهره مندی از این کسر خدمت هاست درواقع اگر فردی وارد غیبت شود به هیچ عنوان امکان بهره مندی از این تسهیلات برایش وجود نداشته و حتی اگر جزو 20 هزار نفر اول قرار بگیرد باید سربازی اش را به شکل عادی طی کند از این رو به تمامی مشمولان توصیه می شود که حتما توجه داشته باشند که وارد غیبت نشوند.

وی اضافه کرد: مشمولان می توانند پیش از آنکه وارد غیبت شوند نسبت به تعیین وظیفه سربازی خود اقدام کنند. از سوی دیگر افرادی که ممکن است دارای این شرایط باشند حتی در حین خدمت نیز می توانند از آن بهره مند شوند. از این رو می توانند بعد از اعزام به سربازی شانس خود را در سال دوم خدمت جهت بهره مندی از این کسر خدمت ها استفاده کنند؛ ولی داشتن غیبت تمامی این شانس ها را از بین می برد.

اعلام اولویت ها جهت 20 هزار نفر اول

کریمی در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا راجع به اولویت ها جهت قرار گرفتن در لیست 20 هزار نفر نخست نیز گفت: شرط مهم داشتن امتیاز بالاست. بعد از آن کسانی که در حال خدمت هستند یا مشمولانی که طی یکسال آتی به سربازی اعزام خواهند شد در اولویت 20 هزار نفر نخست امسال قرار خواهند گرفت.

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: به عنوان مثال اگر فردی طی یکسال آتی بخواهد به سربازی اعزام شود و دارای امتیازی یکسان با فرد دیگری باشد که موعد اعزامش دو سال دیگر است این فرد در اولویت خواهد بود.

وی درخصوص بهره مندی افراد حین خدمت از این کسر خدمت ها نیز گفت: یکی از دلایل دادن وقت یک ماهه جهت عضویت پیگیری سریع به درخواست این دسته از سربازان هست. این افراد در صورتی که امتیاز کافی را کسب کنند از سربازی ترخیص خواهند شد.

اعتبار کسر خدمت های ایثارگری قدیمی جهت اعزامی های تا 19 آذر

کریمی در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا راجع به شیوه قبلی اعطای کسر خدمت به ازای ماه های حضور در جبهه، اسارت یا درصد جانبازی گفت: درگذشته چنین قانونی وجود داشت و متولدین سال 72 و قبل از آن که کسر خدمت های خود را ثبت کرده بودند می توانستند از آن بهره مند شوند. در حال حاضر این قانون ملغی شده است ولی کلیه سربازانی که تا 19 آذر امسال به سربازی اعزام شوند همچنان می توانند اگر واجد شرایط بهره مندی از کسر خدمت های تازه نیستند یا جزو آن 20 هزار نفر قرار نمی گیرند از همان کسر خدمت قبلی خود استفاده کنند.

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به پرسش دیگر که آیا این کسر خدمت ها تنها مربوط به سوابق ایثارگری پدران می شود یا خیر گفت: مادران نیز اگر سابقه اسارت، جانبازی یا حضور در جبهه دارند می توانند با ثبت اطلاعات خود در دفاتر پلیس + 10 نسبت به دریافت کسر خدمت جهت فرزندان خود اقدام کنند حتی اگر پدر و مادر هر دو دارای این سوابق باشند امکان تجمیع آن نیز وجود دارد.

شروط کسر خدمت جهت فرزندان کارمندان دولت و نیروهای مسلح

کریمی همچنین با اشاره به آن دسته از کارمندان دولت که در وقت هشت سال دفاع مقدس در مناطق جنگی مشغول به خدمت بودند نیز گفت: فرزندان این افراد نیز با توجه به شرایط و دستورالعملی که ابلاغ شده است می توانند از این کسر خدمت ها بهره مند شوند به عنوان مثال فردی که در دوران دفاع مقدس کارمند وزارت نیرو بوده و وظیفه برق رسانی به مناطق جنگ زده را داشته گرچه رزمنده نبوده ولی به باعث حضور و خدماتی که در مناطق جنگی داشته می تواند از این کسر خدمت ها جهت فرزندش استفاده کند.

وی اضافه کرد: کارمندان نیروهای مسلح نیز که در طرحی به نام امام حسن مجتبی (ع) حضور داشتند جزو واجدین شرایط محسوب می شوند که شرح این طرح نیز به اطلاع مراکز خدمتی آنها رسیده هست. به عنوان نمونه ممکن است در وقت جنگ تحمیلی فردی در سیستان و بلوچستان حضور داشته که این فرد نیز جزو واجدین شرایط محسوب می شود یا افرادی که بعد از آخر جنگ در مناطق عملیاتی کردستان حضور داشتند هم می توانند از چنین تسهیلاتی استفاده کنند که شرح آن و شرایط کامل آن به اطلاعشان رسیده است.

سربازان امریه مشمول کسر خدمت نمی شوند

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا راجع به اینکه آیا سربازان امریه نیز می توانند کسر خدمت های این چنینی را دریافت کنند گفت: سربازان امریه متعهد به انجام دو سال خدمت می شوند از این رو کسر خدمت به آنها تعلق نمی گیرد و آنها موظفند زمانی را که متعهد به انجام خدمت در آن شده است اند سپری کنند.

کریمی اضافه کرد: در اجرای این طرح دیگر سال تولد مشمولان اهمیتی ندارد و تمامی افراد می توانند جهت عضویت اقدام کنند. به عنوان مثال اگر فردی پدر یا مادرش سابقه حضور در جبهه را داشته و سه سال دیگر به سن مشمولیت یا اعزام به سربازی می رسد، باید در وقت یک ماهه پیش رو نسبت به عضویت اقدام کند ولی بررسی اولویت هایش و اینکه آیا جزو 20 هزار نفر قرار می گیرد یا خیر در همان سالی که موعد اعزام به سربازی اش باشد انجام خواهد شد ولی عضویت باید امسال انجام شود.

فرزندخوانده ها کسر خدمت نمی گیرند

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فرزندخوانده ها می توانند کسر خدمت ناشی از ایثارگری، رزمندگی و آزداگی پدرخوانده یا مادرخوانده خود را دریافت کنند یا خیر؟ گفت: فرزندخوانده ها نمی توانند از این کسر خدمت ها استفاده کنند. همچنین اگر فردی والدین خود را از دست داده و عمو، پدربزرگ یا دیگر اقوامش کفالتش را برعهده گرفته باشند نیز نمی تواند به باعث سوابق آنان، کسر خدمت دریافت کند.

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: همچنین سوابق ایثارگری پدربزرگ نیز نمی تواند جهت نوه مورد استفاده قرار بگیرد و تنها سوابق پدر و مادر مورد قبول است.

کریمی راجع به مرجع تشخیص درصد جانبازی و اینکه آیا تنها جانبازان دوران دفاع مقدس می توانند جهت پسرانشان کسر خدمت دریافت کنند یا خیر به ایسنا گفت: شاخص تشخیص جانبازی بنیاد جانبازان است و تنها جانبازانی که در این بنیاد مدارکشان وجود داشته و به تأیید برسند می توانند از این کسر خدمت ها استفاده کنند درواقع اگر فردی در سال های اخیر به جانبازی رسیده و اطلاعاتش در این بنیاد به ثبت رسیده باشد می تواند از کسر خدمت استفاده کند.

انواع کسر خدمت ها قابل جمع است

وی درخصوص افرادی که ممکن است دیگر کسر خدمت ها را نیز دریافت کرده باشند گفت: در صورتی که این افراد واجد شرایط بهره مندی کسر خدمت های دیگر نیز باشد این کسرخدمت ها نیز قابل جمع شدن با یکدیگر هستند.

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: به عنوان مثال ممکن است فردی با انجام پروژه ای کسر خدمت گرفته باشد و جزو 20 هزار نفر نخست کسر خدمت ایثارگری نیز قرار بگیرد که این دو کسر خدمت با یکدیگر جمع می شود.

امکان معافیت با کسر خدمت ایثارگری

کریمی با بیان اینکه طبق قانون افرادی که پدرانشان 30 ماه سابقه حضور در جبهه را داشته باشند از انجام خدمت سربازی معاف خواهند شد گفت: بنابراین اولویت های ما از 29 ماه رزمندگی شروع می شود ولی از سوی دیگر با توجه به اینکه گفته شده است به ازای هر یک ماه رزمندگی و اسارت یک ماه نیز کسر خدمت به فرد تعلق می گیرد بنابراین قطعا در میان 20 هزار نفر نخست افرادی حضور دارند که به عنوان نمونه 29 ماه یا 28 ماه کسر خدمت به آنان تعلق می گیرد در حالی که طول مدت سربازی کمتر از این مدت هست. بنابراین این افراد از انجام خدمت سربازی معاف شده است و دوره آموزشی را نیز در سال های آتی با فراخوان شرکت طی خواهند کرد.

جانشین مدیر شرکت وظیفه عمومی ناجا راجع به اینکه این قانون تا چه مدت در کشور اجرا خواهد شد به ایسنا گفت: همانطور که گفته شد این قانون مربوط به برنامه ششم است بنابراین حداقل تا پنج سال آینده اجرایی خواهد شد و 20 هزار نفر نخست نیز در هر سال شناسایی می شوند.

وی راجع به اینکه آیا با توجه به خوداظهاری متقاضیان نسبت به راستی آزمایی اظهاراتشان اقدام می شود یا خیر؟ تصریح کرد: بعد از عضویت عملیات راستی آزمایی نیز انجام شده است و براساس اطلاعات صحیح کسر خدمت ها به متقاضیان تعلق می گیرد. درخواست ما از متقاضیان این است که اطلاعات خود را کامل و درست در فرم ها وارد کنند تا کار با سرعت بیشتری پیش برود.

واژه های کلیدی: قانون | سربازی | قانونی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs