حتی اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

حتی: اخبار بازار حشرات انتشار اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی اسلام جهت حرمت اشخاص اهمیت قائل است / ادامه واکنش‎ها به ضرب و شتم یک دختر از سوی گشت ارشاد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این که «وظایف متقابل مامور قانون و متهم در قانون مشخص است»، گفت: هیچ کس به پلیس اجازه نداده شخصی را مورد ضرب و شتم قرار د

اسلام جهت حرمت اشخاص اهمیت قائل است / ادامه واکنش‎ها به ضرب و شتم یک دختر از سوی گشت ارشاد

ادامه واکنش‎ها به ضرب و شتم یک دختر از سوی گشت ارشاد: اسلام جهت حرمت اشخاص اهمیت قائل است

عبارات مهم : اسلام

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این که «وظایف متقابل مامور قانون و متهم در قانون مشخص است»، گفت: هیچ کس به پلیس اجازه نداده شخصی را مورد ضرب و شتم قرار دهد.

اسلام جهت حرمت اشخاص اهمیت قائل است / ادامه واکنش‎ها به ضرب و شتم یک دختر از سوی گشت ارشاد

یحیی کمالی پور در خصوص حقوق متقابل متهم و مامورین اجرای قانون ابتدا به تاثیر فیلمی که اخیرا در خصوص برخورد نیروی انتظامی با دختر جوان منتشر شده، اشاره کرد و گفت: من ضمن این که از خدمات خوب نیروی انتظامی در ابعاد متفاوت تقدیر می کنم ولی باید توجه داشت کار خوب به همان اندازه که قابل ستایش است کار بد هم به همان اندازه قابل نکوهش هست. این حرکت اخیر در افکار عمومی مردم بازتاب منفی داشت. آیا ما باید چنین بی تدبیری کنیم که نتیجه آن در اینترنت به گونه ای شود که هم در داخل و هم در خارج از کشور این عنوان را علیه آرزوی بزرگ های مان، علیه احکام مترقی اسلام و علیه حاکمیت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مستمسک قرار دهند و موضع بگیرند.

وی اظهار کرد: من هم جدای از مسئولیتم هنگامی که این تصویرهای را دیدم به حس انسانیتم برخورد. راه های برخورد دیگری هم وجود داشت که در فضای آرام تری ایشان را آرام کنند و با خود ببرند. راه های بهتری وجود داشت که پلیس به وظیفه خود عمل کند. هیچ کس به پلیس این اجازه را نداده که یک شخص را مورد ضرب و شتم قرار دهد. قانون هم جهت پلیس معیارهایی تشخیص داده، به عنوان نمونه گفته در آن جایی که متهم تمرد می کند و ممکن است جهت مامور قانون خطر ایجاد کند، طبق قانون بکارگیری سلاح باید سه بار ایست بدهند و بر اساس قانون مذکور از سلاح استفاده کنند. ببینید که قوانین ما در این باره به چه میزان کامل هست. ما نمی دانیم آن دختر چه کرده و چه گفته که این افراد این گونه برخورد کردند ولی آن چه ما دیدیم کار خوبی نبود و ما متاسفیم چنین اقدامی زحمات نیروی انتظامی را زیر پرسش می برد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این که «وظایف متقابل مامور قانون و متهم در قانون مشخص است»، گفت: هیچ کس به پلیس اجازه نداده شخصی را مورد ضرب و شتم قرار د

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، تاکید کرد: رعایت کرامت انسان ها از احکام بارز دین هست. اسلام جهت آبروی انسان ها حرمت قائل هست، جهت شخصیت آنان هم احترام قائل است و ما به عنوان مسلمان پیرو دینی هستم که متاثر از فرمایشات ائمه معصومین و بزرگانی در دین چون امام و مقام معظم رهبری هست. جدای از قانون، رعایت حرمت انسانی یک اصل است که همه وظیفه داریم به آن توجه کنیم.

وی در آخر تصریح کرد: هر متهمی اگر هنجارهای جامعه را بشکند و کاری انجام دهد که خلاف مقررات عمومی جامعه باشد، راه های برخورد با او مشخص هست. هرگز این گونه گفته نشده که حتی اگر کسی از قانون تمرد کرد، او را بزنید. ما می خواهیم با بی جابی برخورد کنیم ولی خودمان با کاری که می کنیم باعث می شویم روسری فرد از سرش بیفتد و این صحنه در تمام فضاها پخش شود. اگر ایشان متهم بود و خلاف قانون کاری انجام داده بود باید ایشان را شناسایی می کردند و از طریق خانواده و بستگانش در فضای مناسب تری برخورد مناسب تری را با وی می شد.

ایسنا

واژه های کلیدی: اسلام | قانون | اسلامی | برخورد | نیروی انتظامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs